istertower-Karpaty-2

Ikonický Ister Tower by Dowtown smeruje do realizácie. Predpredaj začne už na jar.

Ister Tower dotvorí bratislavský downtown. Na jeho spustenie sa dlho čakalo. S výstavbou sa začne tento rok a prvé byty budú v predpredaji na jar.

Ambiciózna výstavba

S premenou industriálnej zóny, na ktorej stojí dnešný bratislavský downtown, sa začalo pred viac ako dekádou. Na limitovanom územní vznikol ekosystém stavieb od rôznych developerov. Jednou z posledných významných bude Ister Tower.

Celý projekt ponúkne v piatich objektoch dovedna viac ako 300 bytov a cez 500 apartmánov. Lokalizácia je pozdĺž Landererovej ulice oproti budove Tower 115.

Komplex bude pozostávať zo štyroch nadzemných budov. Najvyššia veža Ister Tower bude mať výšku 103 metrov a 33 podlaží. Ponúkne 307 bytov, osem apartmánov a deväť luxusných mezonetov.

Komunitné bývanie

V projekte vzniknú byty primárne určené pre rodiny.Veľká časť z nich bude mať tri a viac izieb. Rodiny tak dostanú dostatok priestoru na desať, či 15 rokov ich životného cyklu.

Developer sa tým odlíšil od iných projektov ponúkajúcich tradičné investičné dvojizbové byty určené často na prenájom. Časť ponuky však budú tvoriť aj menšie výmery. O tie budú mať pravdepodobne záujem investori.

Matúš Trajter, ktorý je dušou projektu, hovorí: “Chceme, aby sa obyvatelia cítili príjemne a rodinne,” vysvetľuje Matúš Trajter, ktorý je dušou projektu. Dodáva, že jeho ambíciou je vytvoriť moderné a zároveň nadštandardne mestské bývanie pre rodiny, ktoré budú mať príležitosť vytvoriť budúcu komunitu.

Aj preto sa chce vyhnúť vysokej fluktuácii obyvateľov. „Myslím si, že downtown bude aj vďaka nášmu projektu pohodlným miestom na bývanie, nie vyľudneným mestom,” naznačuje záujem o trvácne osadenstvo.

Živý spoločný priestor

Obyvatelia dostanú k dispozícií množstvo doplnkových služieb. Na tento účel je vyhradených 800 štvorcových metrov. Pôjde napríklad o škôlku, ktorú budú mladé rodiny určite potrebovať.

Ďalej to bude spa, wellness, či joga, no aj komunitný priestor, ktorý si budú môcť obyvatelia prenajať napríklad na detskú oslavu. Vybavením sa tak projekt blíži štandardu bežnému v obdobných projektoch vo svetových metropolách.

Ambiciózne plány developera sa tým však nekončia. Plánuje v parku vybudovať open air cinema. Na zážitok obyvateľov sa kladie v projekte veľký dôraz.

Developer po vzore TOP svetových projektov vsadil na kvalitný verejný priestor. Je si vedomý, že je to jeden z hlavných faktorov, podľa ktorých sa budúci rezidenti rozhodujú.

Aj preto budú vnútroblok zdobiť hodnotné umelecké diela. Vytvorením konceptu prepojenia moderného umenia a architektúry bude poverený známy slovenský sochár Jakub Trajter, ktorý je zhodou okolností bratom developera Matúša.

Spĺňa najvyššie svetové kritériá

Projekt bude spĺňať tie najvyššie kritériá z pohľadu energetickej náročnosti, vykurovania, chladenia, tienenia, ako aj vplyvu na životné prostredie. Nepôjde teda o jednoduchú, no o to dôslednejšiu výstavbu.

Architektom projektu je ateliér A1– Branislav Kalinský. Jedným zo zadaní bolo zohľadniť históriu miesta a blízky Dunaja. To sa mu vo forme jedinečnej organickej fasády aj podarilo.

Prvé realizačné práce by sa mali začať v druhej polovici tohto roka. V úvodnej fáze prebehne dekontaminácia územia, ktorá bude trvať šesť až deväť mesiacov. Samotná stavba je naplánovaná na tri roky.

Napriek tomu, že byty a apartmány sú plánované vo vysokom štandarde, ich cena bude nastavená rozumne. „Nepotrebujeme ísť do nereálnych čísel,“ hovorí Matúš Trajter.

Perspektívna investícia

Ister Tower je aj preto nie len miestom na bývanie, ale aj dobrou investíciou. Ponuka nehnuteľností v downtowne je totiž geograficky limitovaná.

Lokalita sa navyše stále vyvíja. Už dnes sú v tesnom susedstve dve high-end obchodné a biznis centrá – Eurovea a Nivy. Jednom z nich je zároveň dopravným uzlom Bratislavy. Blízke je aj nábrežie Dunaja, rovnako tak historické centrum Bratislavy.

Obyvatelia tak majú v pešej dostupnosti všetko, čo potrebujú pre prácu, plnohodnotný život a zábavu. Koncept 15 minútového mesta tým dostáva reálne kontúry.

Prebieha však ďalší rozvoj. S dobudovaním všetkých funkcií a ich vzájomným previazaním, hodnota bývania v lokalite ešte viac stúpne. Vytvára to významný výnosový potenciál.

Najlepší kus zeme

„Projektu plne veríme,“ hovorí Matúš Trajter. Dodáva, že aj to prispelo k tomu, že developer sa rozhodol časť bytov neposunúť do verejného predaja. Ponechá si ich na ďalší prenájom.

„Chceme byť v lokalite naďalej prítomný. Pokladáme to za investíciu do budúcnosti,“ hovorí. „Keď máte najlepší kus zeme na Slovensku, neexistujú alternatívy,” dodáva podnikateľ.

S predpredajom bytov učených verejnosti sa začne na jar. Ponuku dostanú najprv tí, ktorí prejavili záujem a zaregistrovali sa do databázy. Až neskôr bude oslovená verejnosť.

Máte záujem o bývanie alebo investíciu?

Dohodnite si stretnutie s našimi expertmi a nechajte si pripraviť ponuku na mieru.
    Mám záujem WhatsApp Chat